Makina Tiyatro

Makina Tiyatro Onaylanan

Ortalama değerlendirmeler

Açıklama

Oda çalışanları, üyeleri ve öğrencilerden oluşan ‘Makina Tiyatro’, 2 perdelik müzikli komedi ‘’Ebegümeci’’ oyunuyla 4 Ocak 2019’da Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluştu. Oda çalışanları, üyeleri ve mühendislik öğrencilerinden oluşan “Makina Tiyatro”, Yazar Mustafa Kalıpçı’nın “Ebegümeci” oyunuyla bir kez daha izleyicilerin karşısında çıktı. 4 Ocak 2019 tarihinde Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde sergilenen oyunu, ilk gösteriminde seyircilerden büyük beğeni topladı. Serhat Üstündağ’ın yönettiği oyun, 6 aylık bir çalışmadan sonra sahne aldı. Oyun, sokak çocuğu Müşkül’ün kaza sonucu bir cinayetle suçlanmasıyla başlar. Öldürdüğü adamın çökertilmek istenen bir çetenin başı olduğunun anlaşılması çok uzun sürmez ve Müşkül’ün hayatı başlı başına değişir. Medyanın şiddet algısı yaratmadaki rolüne de değinilen oyunda, öldürülen adamın terörist olması Müşkül’ü toplum nezdinde yüceltir. Ebegümeci gösteriminden sonra konuşan Ali Can Özalp, Makina Tiyatro’nun Makina Mühendisleri Odası (MMO) İstanbul Şubesi bünyesinde çalışanların iletişim becerilerini geliştirme amacıyla kurulduğunu, sonra oda üyelerinin ve öğrencilerin de katılımına açıldığını belirtti. Sonraki süreçte mühendislerin sosyal yönlerinin olduğunu ve açığa çıkarılması gerektiğini düşünüp oyun hazırlıkları yaptıklarını söyleyerek, “Geçen yıl Nisan ayında Makina Tiyatro’nun “Yaşamaya Dair” şiir dramatizasyonundan sonra ekibe katılmak isteyenlerden biriyim. Arkadaşlarımın ilk oyunda yakaladığı başarıyı ben ve yeni katılan oda üyesi arkadaşlarla ileriye götürebileceğimize inanıp bu oyuna hazırlandık. Oyuna hazırlandığımız süreçte provalarda çokça eğlendik ve sonunda ikinci oyunumuzdan da olumlu tepkiler aldık. Hatta Ankara’da gerçekleşecek olan uluslararası bir tiyatro festivaline davet bile aldık” dedi.

Videolar

  • YASAL UYARI / BİLDİRİ !

  • Hakkinda.iNFO ücretsiz bir firma/işletme rehberi sitesidir.
  • İnternet sitemizde yayınlanan bilgiler Ticaret Sicil Gazetesi, MERSİS'de yayınlanan kamuya açık işletme kuruluş ve faaliyet bilgileri, işletmenin kendi yayınladığı kamuya açık kurumsal internet sitesi, Ticaret Odası, Mesleki Odalar, Mesleki Birlikler, işletmenin kendisi tarafından sağlanan bilgiler veya saha personellerimiz gibi kaynaklardan derlenerek oluşmaktadır.
  • Hakkinda.iNFO internet sitesi, sahibi veya yöneticilerinin; site içerisinde yayınlanan işletmeler ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
  • Hakkinda.iNFO, site üzerindeki bilgilere dayalı yapılan ticari anlaşmalarda taraflara kesinlikle garanti veya güvence vermemektedir.
  • Hakkinda.iNFO, sitesi içerisinde yayınlanan işletmelerin iletişim ve genel bilgileri hiçbir şekilde herhangi (resmi veya gayri resmi) bir konuyla ilgili kullanılmak üzere resmi bir kuruluşun, işletmenin bağlı olduğu mesleki oda veya kurumun vereceği bilgi/belge yerine geçmez ve resmi hiçbir geçerliliği yoktur.
  • Hakkinda.iNFO yayınlan bilgilerin güncelliğini garanti etmez, doğruluk, tamlık ve kullanılırlığını değerlendirmek yalnızca kullanıcının sorumluluğundadır.
  • Hakkinda.iNFO üzerinden firmaların herhangi bir ödeme/tahsilat/satış işlemi teknik olarak mümkün değildir.
  • Yayınlan işletmelerin ticari faaliyet esnasında müşteri ilişkileri veya satış pazarlama usulleri/teknikleri Hakkinda.iNFO 'yu hiç bir surette bağlamamakta/ilgilendirmemektedir.

  • Ayrıntılı bilgi ve danışma için [email protected] adresine e-posta atabilir veya iletişim bölümünden mesaj atabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

İstatistik

258 Görüntülenme
0 Değerlendirme
0 Favori
0 Paylaş

Kategoriler